Uutiset:

Osa keskustelualueista näkyy vain rekisteröityneille jäsenille.

Main Menu

Mittarin lukema / kuinka paljon ajatte vuoteen?

Aloittaja nelitahti, 30.08.07 - klo:21:27

« edellinen - seuraava »

baukku

eilen meni 12 000 rikki...
baotian bt49qt-9d vm -07
Velipoika ajeli vakiona ekat 10 000, ehkä siksi toimii vieläkin hyvin :D
bt49qt-9O3 Milan Sport -07

FrozenCorpse

"Frozen. Sä olet kyllä pessimistisin foorumilainen.  :o "

tohveli

mittari taitaa ootella 3300km täyttymistä. :)


Kymco

Vasta reipas 17 000km Peeppolin mittarissa 8)
Hyvin pellaa, kun välillä huoltaa hellästi ::)
Kymco Visa R50
Yamaha Majesty 400

baukku

Lainaus käyttäjältä: Kymco - 03.06.09 - klo:23:09
Vasta reipas 17 000km Peeppolin mittarissa 8)
Hyvin pellaa, kun välillä huoltaa hellästi ::)
noniin siinä alkaa jo oleen sisäänajo tehty  :D
bt49qt-9O3 Milan Sport -07

Kymco

Juu, vähän nahkea on vielä, mutta jos 30 000km.n kohilla herkistyisi 8)
Edellisellä Kymcolla ajoin sen 30 000km. Hyvin pelitti ja vaihdoin lähinnä tuon isomman pyöräkoon tähden (16" = mukavampi  ja vakaampi ajella). Tulee ajeltua aika pitkiä reissuja välillä.
Viime sunnuntaina 367km :)
Kymco Visa R50
Yamaha Majesty 400

Tomba

Voi olla, että olen aiemminkin ilmoittanut, mut eilen illalla oli lukema 22665 km. Siihen saa laittaa ainakin 4000 lisää, kun kummipoika ajeli pitkään ilman vaijeria :-\  Se täytyy tunnustaa, että voimanlähde/vetolaitteet on ajettu vasta n. 5000, kun ekaan koneeseen iski joku ja jakoketju hyppäs pois rattailta --> toinen venttiili vinoksi. Korjattiin pojan kanssa, mut ei tullut enää aikaisempaan vetoon. Ostettiin yks vähän ajettu ja siitä paketti siirrettiin vanhaan runkoon, vaihtui kyllä katteetkin ;)

Poika siis ajelee, kun ajokorttiin on vielä aikaa n. puoli vuotta. Sitten se skootterointi taitaa olla mun heiniä :o ;D
Baotian BT50QT-9 -04 ja Volvo S60 2.5T

Renny

242 km Baotianin mittarissa, ensihuolto eli öljynvaihdot tehty. :P
Pelaa ku enkeli sen jälkeen kun ymmärsin säätää tyhjäkäyntiä suuremmalle.
Ehtis vaan ajelemaan khmmm... maastoskootterilla.

karkulainen

EX; Solifer xtr50. Nyk. VW Golf IV Variant 1.9TDI
Mikä näyttää helpolta, on hankalaa. Mikä näyttää hankalalta, on mahdotonta.

Motomummo

Näyttää oleva 1627km Symin mittarissa. Ajelen toista kesää. Ja todella hyvin toiminut. Syksyllä tulossa 3000:n huolto, ja sit saa taas huristella 3000 seuraavaan huoltoon.

Pätmän

Tänään tuli 1000km täyteen, nyt taitaa mittarissa olla 1023km.

Midland

6587km -outoa, en oo säätäny venttiileitä kertaakaan ja vauhti vaan kiihtyy (65km/h) eikä naputa. Tarviiko säätääkkään, kun kaynnistyy ja kulkee hienosti? 72km/h on maksimi ei tuulta tasaisella ja oma mittari näyttö. 55km/h luulen et on totta.

pöönä

Vasta 1204,(kymco 125 fat)mutta kyllä lisääntyy kunhan kelit tasaantuu.. ;)

erpal

Viime vuoden toukokuun lussa ostettu Fude Classic BT48-d9BMA ja tuki vain 1200 km kun qinq satoi kaatamalla. Nyt kuukaudessa tuollaiset 2000 km. Nyt Jussina on kiva ajaa Hesassakin kun porukat on maalla ja kaupunki on kuollut. Polizei vaan pysåyttelee; Luulevat kai että kaikki ovat "simassa", Iloista Jussia !

ERIK

tarbash

Eilen tuli täyteen 14000km, Juhannuksen kunniaksi :)
Repesin, tuo teippiä!!