Uutiset:

Osa keskustelualueista näkyy vain rekisteröityneille jäsenille.

Main Menu

Juttuja SV50 Executive -96

Aloittaja willwill, 03.05.12 - klo:21:47

« edellinen - seuraava »

pekpel

e-bay vois olla kova juttu
En ole oikeassa, mutta en väärässäkään..

willwill

#16
Kunun Pyörä ainaki lupas myydä mulle ihan uuden takavalon lasin.

edit: ebayssä oli kalliimpi
Pysyäkseen järjissään on oltava vähän hullu.

willwill

http://www.amazon.de/R%C3%BCcklichtkappe-Herkules-50-80-125-Peugeot-50-125/dp/B00691G0QC/

Amazon.de:stä löytyis takavalo edullisemmin, samaten havittelemani orkkisvilkut, pitääpä laittaa tilaukseen.
Pysyäkseen järjissään on oltava vähän hullu.

krizze

Mietin kaasuttimen vaihtoa ku toi alkuperäinen näyttää jo loppuun hakatulta. Mitä väki suosittelee tilalle?
Mielellään sähköryypytön ku tosta näköjään piuhatkin nippastu poikki...

willwill

SV kulkee taas.

Joku edellinen omistaja ei ollut tyytyväinen ranskalaisten sähköihin ja oli askarrellut johtoja uusiksi. Puuhapatentteja on nyt aika paljon korjailtu.

Edellinen omistaja sanoi tosiaan et akku oli suht tuore. Vaan lataussäätimessä oli vikaa jolloin se sitten särki uudenkin akun ja myöskin starttireleen. Lataussäädin löyty Kunun pyörästä, mut tähän hätään ei löytynyt starttirelettä joten vaihtelen sen sitte joskus myöhemmin, polkemallahan se starttaa kuitenkin.

Enimmäkseen ajelen valoisaan aikaan, mut valot pitää kyllä laittaa parempaan kuntoon. Penkkiinkin oli perhana tullut reikä kun skode on seisonut, se pitää paikkailla jollain konstilla.
Pysyäkseen järjissään on oltava vähän hullu.