Uutiset:

Osa keskustelualueista näkyy vain rekisteröityneille jäsenille.

Main Menu

Paikaltaan lähtiessä hyytyy

Aloittaja kilhe, 10.04.20 - klo:21:30

« edellinen - seuraava »

kilhe

Elikkäs solifer 50R lähtee hyvin kylmänä liikeelle, mutta lämmetessään meinaa hyytyä ja sammua kun valoista lähtee, kuitenki aina lähtee ja kulkee hyvin. Tyhjäkäynti tosin ei ole kovin tasainen. Olisiko neuvoja josta lähteä liikkeelle?

kaukari

Ihan vasta äskettäinkö on alkanut oireilemaan, vai onko kauan vaivannut ? Mahtaako solikassa jäädä ryyppy päälle   ja meinaa tukehtua bensaan ? Voisiko ilmanputsari olla tukossa ?

joni_k

jos ennen on toiminut ok niin ryyppy voisi olla yksi..oireet ei oikein ole selvät..röpöttää jos saa liikaa bensaa ja boaa jos liian vähän. voisko kaasuttimessa olla roskaa tai kosteutta? kalvo kunnossa?

kilhe

Viikko sitten ostettu, joten en tiedä onko tehnyt ennenkin. Ajattelin aloittaa ilmansuodattimen vaihdolla. Lievästi röpöttää mielestäni kyllä lämmetessään. Automaatti ryyppy taitaa kyseisessä laitteessa olla joten en tiedä sitten jos se päälle jää miten sen pois sitten saisi. Kiitoksia vastauksista.

Coastside

Ryyppy toimii lämmöllä. Siinä on vastus joka kuumentaa vahaa joka laajenee ja työntää neulan alas. Sen tuntee kädellä kuumeneeko se kun ottaa sen kotelon pois.
NIU M+Sport -22 Kymco Filly -04