Eli asia jota mietin on että onko kymco agility 50 2009 mallissa sähkörajotinta ja jos siinä on niin voiko sen katkaisemisesta saada minkäänlaista nopeus boostia, jos siitä saa niin onko minkäänlaista tietoa kuinka nopeasti skootteri kulkis jos tekee pelkästään sen sähkörajottimen katkasemisen.
Muistaakseni ei sähkörajoitinta vaan holkissa kiinteä prikka eli pitää vaihtaa variaattorin holkki suoraksi.
monta tekijää. riippuu kuskin painosta, variaattorin säädöistä ja moottorin kunnosta paljonko jaksaa kulkea. sähköjohtoa en muista variaattorikoppaan menevän.. 50-65 väliin yleensä todellista nopeutta saa kulkemaan kun ottaa rajoittimia pois.
"Hyrrääjältä" puuttuu tässä oleellinen tieto: Onko 2 vai 4-tahti.
Variaattoriholkin vaihtamalla rajoittamattomaan antaa kyllä huippunopeutta lisää noin 10km/h mutta mäennousukyky ja liikkeellelähtö laiskistuu.
Ainakin jos kuski tai matkustajien yhteispaino nousee lähelle sataa kiloa.