Mitä voisin tehdä minun powermaxille, kulkee 60km/h (Gepsiin mitattu) ei ole minun tietääkseni otettu kureja pois. Eli missä kaikkialla on kureja, ja mitä voisin tehdä että saan kulkemaan max.50km/h? Kiitos jo etukäteen!
Onkos siinä sähköinen rajoitin, piuha joka tulee variaattorikopasta ja menee cdi-boksille..
Prikkaa tässä ei taida olla..
Käytettynä ostettu ? Luultavasti, et muuten kysyisi kureista?
Näissä MTX skodeissa ei pitäisi olla mitään rajoittimia. Ei ainakaan itselläni ollut. Joissain harvoissa tapauksissa saattaa olla tappi kaasarin kannen alla. Se kannattaa ainakin tarkistaa. Senhän voi tehdä ihan niinkin että sormella kokeilee nouseeko luisti ihan ylös asti niin ei tarvitse kantta irrotella. Noissa on ruuvit vedetty niin tiukalle tehtaalla että pyöristyvät herkästi. Mutta jos se jo nyt kulkee kuuttakymppiä niin tuskin siellä mitään tappia on.
Jos haluaa saada sen kulkemaan vain 50km/h niin kätevin konsti on varmaan hommata siihen prikka variaattoriin.
Mistä tuon prikan voisi hommata, oon yrittäny ettiä varaosakauppoja läpi, mutta ei tunnu löytyvän.. http://www.mc-scatter.com/skootterien-osat-varaosat-keeway-hurricane-tahtinen-variaattorin-prikka-vahva-keeway-generic-p-19475.html passaisko tämä?
Siinä lukee mitat, mittaa...
Mietin jos oikeankokoiset normaalit aluslevyt/prikat toimis? Eli laittaa riviin muutama kappale niitä.
Lainaus käyttäjältä: Hekeliz - 28.05.13 - klo:14:48
Mistä tuon prikan voisi hommata, oon yrittäny ettiä varaosakauppoja läpi, mutta ei tunnu löytyvän.. http://www.mc-scatter.com/skootterien-osat-varaosat-keeway-hurricane-tahtinen-variaattorin-prikka-vahva-keeway-generic-p-19475.html passaisko tämä?
Muuten kävisi mutta reikä on liian iso.
http://www.skootterini.com/foorumi/index.php?topic=4163.15