Tarkoitus olisi nostaa -03 roxin huippunopeutta 5km/h lisää.
Mitä kannattaa tehdä
Kerros mistä nostetaan 5km? Onkos viriä kiinni?
ei ole viriä
(P)Rikka pois niin kulkee 60. Muuta ei tarvi tehdä. Jos haluat hiljempaa vielä niin hiot pikkusen vain prikkaa.
Jos ei se etuvariaattorin avaaminen onnistu, niin toinen vaihtoehto on tukkia hukkaputki. Se on sellane ylimääräne putkenpätkä pakoputken alkupäässä. Sen kun sahaa tasasesti vaikka rautasahalla poikki mahdollisimman juuresta, sit siihen päälle kiristää klemmarilla jonku sopivan levyn tukkeeksi, esim 5. sentin kolikon tai kaljapullon korkin. Jos mahdollista ni kannattaa toki hitsata siihen kunnollinen paikka, tulee nätimpi ;D
Tarkotus ois ottaa tegnicasin next-r putkesta kuri pois,jonka jälkeen kulkee 60km/h. Jos laitan kevyet rullat nii meneekö sit 55?
Rullilla ei muuteta huippunopeutta. Rajoita mielummin paksummalla prikalla jos on tarve, tarvitset kuitenkin kevyemmät rullat että toimii paremmin.
Prikka + tehari = koneen rääkkäystä...